Jak dbać o szybę - Kominki z montażem Komineczki.pl
0
Umów się na bezpłatny pomiar: 505 091 441

Szyba w kominku wykonana jest z żaroodpornej ceramiki szklanej, odpornej na temperaturę 800ºC.
Nie rozszerza się pod wpływem temperatury, wszelkie jej uszkodzenia mogą nastąpić tylko w przypadku uderzenia mechanicznego. Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby szyba szybko nie ulegała zabrudzeniu jest palenie suchym drewnem; maksymalna wilgotność nie powinna przekraczać 20%. Po mocnym rozpaleniu powstaje zjawisko pyrolizy, wskutek którego cząsteczki osiadające na szybie są od niej odrywane i dopalane w palenisku. Można także kupić kominek ze szkłem samoczyszczącym nazywane również szkłem z pyrolizą. Nazwa szkła pochodzi od reakcji chemicznej polegającej na rozkładzie związków chemicznych, zachodzącym w wysokich temperaturach.

Szyba pokryta jest od zewnątrz cienką warstwą tlenku metalu, którą można zauważyć patrząc na wkład pod światło. Widać wtedy na niej delikatnie kolor tęczy. Kolorowa, antyrefleksyjna powłoka, podwyższa temperaturę do wysokości, przy której zachodzi termiczny rozkład zanieczyszczeń, równocześnie nie dopuszczając do przegrzania samej szyby. Odporność na temperaturę: do 650oC.


Do czyszczenia żaroodpornej ceramiki szklanej typu pyroliza zaleca się stosowanie tylko standardowych środków do czyszczenia szyb okiennych. Natomiast to zwykłej ceramiki szklanej należy używać płynu czyszczenia szyb kominkowych
Po myciu dokładnie oczyścić szybę z resztek płynu, gdyż wypalając się mogą one mocno przywrzeć do szyby.

Nie należy używać materiałów ściernych mogących uszkodzić szybę.
UWAGA: Szyba nie jest objęta gwarancją.


Projektowanie sklepów internetowych CStore

Właściciel sklepu:

komineczki.com.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.Kontakt ze sklepem

Montujem na terenie woj. Śląskiego , Opolskiego , Małopolskiego , Dolnośląskiego