Montaż kominków - Katowice, Gliwice, Kraków, Wrocław
0
Umów się na bezpłatny pomiar: 505 091 441

Montaż kominków - Katowice, Gliwice, Wrocław, Kraków ,Opole

Korzystając z naszych usług, zyskują Państwo kompleksowe wsparcie obejmujące zarówno merytoryczne doradztwo przy wyborze rozwiązania najbardziej dopasowanego do Państwa możliwości i potrzeb, jak i profesjonalny, sprawny montaż kominków. Nasze usługi świadczymy nie tylko na terenie województwa śląskiego, ale również innych miast znajdujących się w kraju oraz poza jego granicami.

Aby dobrać jak najlepszy rodzaj obudowy i model kominka, po wcześniejszym ustaleniach z Klientami wspólnie wybieramy rozwiązanie, które uczyni pomieszczenie bardziej przytulnym, bez względu na jego metraż oraz styl, w jakim zostało urządzone. Dzięki temu, w chłodne wieczory będą Państwo mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem.

W zależności od Państwa preferencji, mogą Państwo zakupić wybrany model w naszym sklepie stacjonarnym lub skorzystać z oferty internetowej. Nasze doświadczenie i profesjonalizm sprawiają, że budowa i montaż kominków przebiega sprawnie i terminowo. Podczas wstępnych konsultacji i prowadzonych prac, uwzględniamy Państwa sugestie, aby zastosowane rozwiązanie spełniło Państwa oczekiwania, a jednocześnie było funkcjonalne i zapewniało bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Budowa i montaż kominków odbywa się w dogodnym dla Państwa terminie, wcześniej ustalonym z naszą ekipą. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały i narzędzia, pozwalające nam na kompleksową realizację zlecenia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z realizacją naszych usług.

Zadzwoń po bezpłatną wycenę: 505 091 441

Godziny otwarcia 9:00 do 20:00
Email: biuro@komineczki.pl

Kominki w ostatnich latach są bardzo modne, stanowią niezwykle dekoracyjny element aranżacji salonu. Mają także wiele zalet praktycznych. Przede wszystkim ogrzewają salon, ale mogą służyć także do ogrzewania innych pomieszczeń, potrzebna jest wtedy specjalna instalacja rozprowadzająca ciepło.

Kominki jednak tworzą przede wszystkim niepowtarzalną atmosferę. Buzujące w kominku szczapy tworzą sielski, nostalgiczny nastrój. Każdy chce się ogrzać w ich blasku. Kminek tworzy w pomieszczeniu klimat ciepła, przytulności, sprzyja odpoczynkowi i relaksowi, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy brakuje słońca.

Jaki kominek wybrać?

Kominek najlepiej jest zaplanować na etapie budowy domu, łatwiej wtedy dostosować przebieg przewodów kominowych oraz wentylacyjnych do usytuowania kominka i jego rodzaju. Nie oznacza to, że nie można postawić kominka w istniejących już pomieszczeniach, będzie to jednak wymagało małego remontu mieszkania. Konieczne będzie dostosowanie przewodów kominowych, podłoża, które musi być wykonane z materiałów niepalnych.

Kolejnym dylematem, który należy rozstrzygnąć, jest wybór wkładu kominowego. Ze względów bezpieczeństwa i niską wydajność cieplną, (ok. 20%), otwarte wkłady kominowe w zasadzie nie są stosowane. Rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo jest montaż specjalnego ekranu, który zapobiegnie wypadaniu iskier. Tego typu kominek może służyć wyłącznie do ogrzewania pomieszczenia, w którym się znajduje.

Lepszym rozwiązaniem są wkłady zamknięte. Wśród  nich do wyboru są kominki powietrzne lub kominki z płaszczem wodnym. W obu przypadkach ciepło wytwarzane przez kominek można dodatkowo wykorzystać do ogrzania dodatkowych pomieszczeń. Montaż kominka  w każdym z tych przypadków przebiega inaczej. W przypadku kominków powietrznych ciepło do innych pomieszczeń rozprowadzane jest za pomocą kanałów wykonanych z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Kominki z płaszczem wodnym można podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania i tym samym obniżyć koszty ogrzewania domu. Należy pamiętać, że kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu.

Wybierając wkład kominkowy trzeba zwrócić uwagę na jego moc cieplną, którą należy dobrać do powierzchni ogrzewanej z uwzględnieniem izolacyjności cieplnej budynku.

Kominek w roli głównej

Kominek to centralne miejsce w salonie, pełni nie tylko funkcje grzewcze, ale także dekoracyjne. Z tego względu jego design powinien być starannie dobrany i dopasowany do całościowej aranżacji wnętrza. Na szczęście nie ma z tym najmniejszych problemów. Oferujemy minimalistyczne kominki do nowoczesnych wnętrz, ale także kominki do wnętrz rustykalnych i klasycznych. W każdym z nich będą się pięknie prezentować i nadadzą im odpowiedni nastrój oraz dodatkowo podkreślą ich charakter..

Walory dekoracyjne kominka dodatkowo podkreśli szyba panoramiczna, która podkreśli romantyzm płonącego ognia. Nikt się mu nie oprze, zwłaszcza w jesienno-zimowe wieczory. Czas spędzony przy buzującym kominku pozwala na relaks oraz odprężenie po stresującym dniu.


Projektowanie sklepów internetowych CStore

Właściciel sklepu:

komineczki.com.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.Kontakt ze sklepem

Montujem na terenie woj. Śląskiego , Opolskiego , Małopolskiego , Dolnośląskiego