Dopalanie cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.
We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.
Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.
Zastosowanie takiego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.
Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.